گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دکتر سجادپور در چتم هاوس: ایران بعنوان یک بازیگر فعال، با اعتماد به نفس و از طریق همکاری این مرحله از تحریمهای آمریکا را پشت سر خواهد گذارد.


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر سجادپور در چتم هاوس: ایران بعنوان یک بازیگر فعال، با اعتماد به نفس و از طریق همکاری این مرحله از تحریمهای آمریکا را پشت سر خواهد گذارد.

دکتر سجادپور در چتم هاوس: ایران بعنوان یک بازیگر فعال، با اعتماد به نفس و از طریق همکاری این مرحله از تحریمهای آمریکا را پشت سر خواهد گذارد.

دکتر محمد کاظم سجادپور، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران روز سه شنبه 15 آبان 1397 طی سخنانی در جمع اندیشمندان، محققان و دیپلمات های مقیم لندن در اندیشکده سلطنتی «چتم هاوس» در انگلیس گفت که ایران مرحله جدید از تحریم‌های آمریکا را با اعتماد به نفس پشت سر خواهد گذاشت. 

وی افزود ایران به عنوان یک بازیگر فعال، با اعتماد به نفس و با همکاری و تعامل با سایر کشورهای جهان می باشد. ایران یک شیء نیست که ترامپ یا متحدانش در خلیج فارس با آن بازی کنند بلکه ایران بازیگری است که دستاوردها و توانمندی هایی دارد و این دستاوردها این باور را ایجاد می‌کند که ایران می‌تواند از عهده مسائل در مسیری مستقل و پیچیده برآید. وی افزود ایران یک بازیگر مستقل است و اینگونه نیست که اگر آمریکا سرفه کرد ایران سرما بخورد. 

دکتر سجادپور اشاره نمود که سیاست تحریمی آمریکا تنها درباره ایران نیست بلکه یک تحول خطرناک در سطح جامعه بین‌المللی و یک مسیر بی سابقه در حقوق بین الملل است زیرا یک کشور را به دلیل پایبندی به حقوق بین‌الملل مجازات می کند.

وی در ادامه افزود ایران نمی‌تواند تحریم‌ها و همکاری ذیل برجام را در کنار هم انجام دهد و این نشان دهنده تناقض آشکار در رفتار آمریکاست. 

سجادپور ادامه داد: اروپا دوره سیاست تسلیم در برابر خواسته‌های آمریکا را کنار گذاشته است و این یک تحول مثبت در روابط بین المللی است. 

به گفته دکتر سجادپور ایران از راهبرد صبر استفاده می‌کند و پاسخ فوری به تحریم‌های آمریکا نخواهد داد.

وی افزود، برجام دستاورد کسانی بود که روش تفکر بین‌المللی داشتند ولی اکنون رویکردی ملی‌گرایانه در آمریکا وجود دارد که معتقد است آمریکا بالاتر از هرچیزی است.
منبع


٢١:١٦ - 1397/08/17    /    شماره : ٥٤٣٩٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٩٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران