گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > بعیدی نژاد در مصاحبه با سی ان ان: آمریکا در سیاست خود با ایران دچار تناقض عمیقی است، از طرفی بدنبال ملاقات و گفتگو در بالاترین سطح است از سویی برای مذاکره شروط غیر ممکن میگذارد.


  چاپ        ارسال به دوست

بعیدی نژاد در مصاحبه با سی ان ان: آمریکا در سیاست خود با ایران دچار تناقض عمیقی است، از طرفی بدنبال ملاقات و گفتگو در بالاترین سطح است از سویی برای مذاکره شروط غیر ممکن میگذارد.

بعیدی نژاد در مصاحبه با سی ان ان: آمریکا در سیاست خود با ایران دچار تناقض عمیقی است، از طرفی بدنبال ملاقات و گفتگو در بالاترین سطح است از سویی برای مذاکره شروط غیر ممکن میگذارد.

آقای حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان لحن تند مقامات آمریکایی در باره ایران را کاملا عجولانه و غیر قابل پذیرش و نتیجه شکست آن کشور در همراه کردن جامعه جهانی با تحریم های غیرقانونی علیه ایران دانست و گفت آمریکا تحت فشار کشورهای مختلف ناچار شده بسیاری را از تحریم ها استثنا کند و این امر نشان می دهد آن کشور در ایجاد اجماع بین المللی علیه ایران شکست خورده است. 

 

وی افزود هدف آمریکا ایجاد یک جنگ روانی در جامعه ایران و فلج کردن اقتصاد ایران بود اما دولت ایران اکنون روش ها و ابزارهای مختلف را بکار گرفته و توانسته است بر این موضوع فائق آید و آمریکا به اهداف خود در صفر کردن صادرات نفت ایران نرسیده است. آقای بعیدی نژاد گفت اکنون شرکت های متعددی در اروپا هستند که برای حضور در بازار ایران ابراز علاقه کرده اند و ما با کشورهای اروپایی در حال مذاکره ایم تا حضور این شرکت ها را حمایت و تضمین کنیم. 
بعیدی نژاد در باره ادعاهای برخی تحلیلگران غربی مبنی بر آنکه ایران از فشار کنونی آمریکا بر عربستان در نتیجه قتل جمال قاشقچی، روزنامه نگار مقتول سعودی نفع می برد، اظهار داشت اگر این اتفاق باعث شود که درک غرب از سیاست های چند سال اخیر عربستان مبنی بر گسترش تهدید و ارعاب در منطقه و رفتار غرب در مقابل عربستان تغییر کند، این یک موفقیت بزرگ برای کل منطقه خواهد بود. وی افزود اگر غرب اکنون متوجه شود که سیاست چشم پوشی بر رفتارهای عربستان باعث تهدید صلح و امنیت تمام منطقه شده و تلاش کند این اوضاع را تغییر دهد، چنین تحولی به نفع ما و منطقه خواهد بود.  
سفیر کشورمان در لندن در ادامه در باره خصوص نظر ایران در باره آتش بس در یمن با توجه به تلاش های اخیر وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد ایران همواره از آتش بس در یمن استقبال نموده و احساس می کند دولت حوثی یمن هم از آن استقبال می نماید اما مسئله اصلی آن است که طرف مقابل یعنی ائتلاف عربستان و امارات بر راه حل های نظامی اصرار دارد و آماده پذیرش راه حل سیاسی و دیپلماتیک نیست.
 
بخش هائی از این مصاحبه را می توانید در پیوندهای زیر مشاهده کنید:
 
https://twitter.com/baeidinejad/status/1062419002910298118
 
https://twitter.com/baeidinejad/status/1062416824371998722.
 


٢٠:٣٦ - 1397/08/23    /    شماره : ٥٤٤٨٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران